مهمترین کاربرد سود پرک در فاضلاب

سود پرک و غذا
آیا می دانستید سود پرک در غذا هم استفاده می شود؟
دسامبر 8, 2019
3 کاربرد شگفت انگیز و ناشناخته ی سود پرک
دسامبر 17, 2019

مهمترین کاربرد سود پرک در فاضلاب

سود پرک علاوه بر فوایدی که در غذا، موارد پزشکی و غیره داشته، در فاضلاب نیز فواید و کاربردهای بسیاری دارد. در این مطلب مهمترین کاربرد مهم این سود در فاضلاب را برای شما خواهیم گفت. با ما همراه باشید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب آیا می دانستید سود پرک در غذا هم استفاده می شود، به سایت مراجعه نمایید.

سود پرک و فاضلاب

مواد شیمیایی که در تصفیه خانه ی فاضلاب استفاده می شود برای تنظیم کردن ph جهت اصلاح کردن یون در فاضلاب است. تعریف ph نشانگر چگالی اصلی یا اسیدی موقعیت فاضلاب است. از نظر ریاضی، ph الگوریتم معکوس هیدروژن فعالیت های یونی می باشد.

برای انتخاب مواد شیمیایی جهت تنظیم ph فاضلاب، به مواد شیمیایی ساختگی نیاز دارد. مواد شیمیایی الکلی یا پایه که برای بالا بردن فاضلاب استفاده می شوند، عبارتند از:

از اکسید کلسیم، اکسید منیزیم، هیدروکسید کلسیم به شکل هیدرات، هیدروکسید منیزیم، به دلیل در دسترس بودن، هزینه ی کم و قابلیت های زیاد بیشتر استفاده می شود. حجم گل و لای مشکل اصلی می باشد، اما بازیافت و بازیابی امکان پذیر است. کلسیم اکسید معمولا کلسیم بالایی دارد و به صورت آهک خام یا هیدرات می آید. هیدروکسید کلسیم به شکل خشک درآمده و با آب برای شکل دهی دوغاب پیش از استفاده، ترکیب می شود.

هیدروکسید سدیم

مهمترین نقش هیدروکسید سدیم

هیدروکسید سدیم، مواد شیمیایی راحت، قابل کنترل و در دسترسی است اما گران می باشد. معمولا برای کارکردهای کوچک یا مواقع ضروری یا در جایی که به ته نشین های گل و لای نیاز است، استفاده می شود. سود پرک در شکل مایع در دو حالت در دسترس است. گاهی ذخیره و گاهی پیش از استفاده رقیق و آبکی می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
نکات ایمنی در استفاده از سود پرک چیست؟

امیدواریم از مطلبی که برای شما در خصوص هیدروکسید سدیم یا سود پرک در فاضلاب و تصفیه ی آن آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

با ما در تماس باشید