3 الکترولیز تولید سود پرک

3 کاربرد شگفت انگیز و ناشناخته ی سود پرک
دسامبر 17, 2019
سود پرک
مهمترین مزیت ها و معایب سود پرک
دسامبر 24, 2019

3 الکترولیز تولید سود پرک

سود پرک

با پیشرفت و به روز شدن تکنولوژی، تولید سود پرک نیز ترقی یافته و نسبت به قبل در زندگی روزمره، رشد روزافزونی داشته است. با ما همراه باشید تا در خصوص تولید سود پرک ، بیشتر بدانید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب 3 کاربرد شگفت انگیز و ناشناخته ی سودپرک، به مقالات قبلی سر بزنید.

تولید سود پرک در جهان

تقریبا می توان گفت تولید سود پرک با استفاده از یکی از 3 واحد الکترولیز محلول سدیم کلرید انجام می شود: جیوه، دیافراگم، سلول های غشایی. این فرآیند ها هر کدام تعریف جداگانه دارد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

3 الکترولیز سود پرک

از دیرباز الکترولیز توسط آلیاژ جیوه یا سلول های دیافراگم تولید می شده است اما سلول های غشایی تبدیل یون، در بازارهای جهانی سهم زیادی دارند.

جیوه

در سلول های جیوه، سدیم از سدیم آمالگام جیوه جدا بوده و یون های کلرید، کلرین هستند. آمالگام به ترکیب کاملا جدا جریان می یابد که با آب واکنش نشان می دهد تا محلول هیدروکسید سدیم و گازهای هیدروژن را تولید کند.

دیافراگم

سلول های دیافراگم، معمولا توسط سنگ های معدنی تولید می شوند. این سلول ها اجازه می دهند تا جریان شورآب از قطب مثبت به قطب منفی برود اما فضای گاز هیدروژن و کلرین را جدا می کند. از آنجا که یون های هیدروژن تخلیه می شوند، یون های هیدروژن در ترکیب های مثبت با یون های سدیم ذخیره می گردند تا سدیم هیدروکسید یا سود پرک را تولید کنند.

تولید سود پرک

سلول غشایی

در فرآیند سلول های غشایی، سلول های تبدیل یون مانند مانع در برابر تمامی گازها و مایع های سیال واکنش نشان می دهد و تنها این امکان را می دهد تا یون های سدیم بین ترکیب ها حرکت کند.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین کاربرد سود پرک در فاضلاب

امیدواریم ازمطلبی که در خصوص تولید سود پرک و الکترولیز هایی که در این تولید نقش داشته اند، نوشته ایم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

با ما در تماس باشید