بررسی 3 فاکتور مهم سود پرک

خرید سود پرک
بیشترین خرید سود پرک برای چه کسانی است؟
ژانویه 4, 2020
سود پرک
مهمترین مزایای تولید سود پرک
فوریه 16, 2020

بررسی 3 فاکتور مهم سود پرک

خرید سود پرک

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 فاکتور مهم در انتخاب سود پرک بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر مقاله ای در خصوص بیشترین خرید سود پرک برای چه کسانی است، آماده کردیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، آن را بخوانید.

سود پرک چه فاکتورهایی دارد؟

هیدروکسیدم سدیم که به سود پرک نیز معروف می باشد، با دو روش تهیه و تولید می گردد. سلول های الکترولیتیکی و فرآیندهای شیمیایی. اما بیشترین روشی که از آن هیدروکسید سدیم تولید می گردد، سلول های الکترولیتیک است. سه نوع سلول الکترولیتیک وجود دارد: دیافگرام، جیوه و غشاء. فرآیند شیمیایی هیدورکسید سدیم توسط واکنای کربنات سدیم با آهک هیدرات برای شکل گیری و تولیدهیدروکسید سدیم و کلسیم کربنات صورت می گیرد.

کاربردها

این سود یکی از اساسی ترین و پایه ای ترین عنصر شیمیایی می باشد و به همین دلیل در صنعت های گوناگون کاربردهای فراوانی دارد. از این میان به چند کاربرد مهم این محصول اشاره خواهیم کرد.

تولید مواد شیمیایی، تولید کاغذ و خمیر کاغذی سازی، محصولات پاک کننده، نفت و گاز طبیعی، فرآیند پارچه پنبه و تصفیه آب.

هیدروکسید سدیم به خصوص هنگامی که برای کنترل پی اچ، خنثی سازی ضایعات اسیدی و کاربردهای مشابه استفاده می شود، با دیگر مواد قلیایی به خصوص کربن سدیم رقابت می کند.

سود پرک

3 فاکتور مهم در انتخاب هیدروکسید سدیم

فاکتورهای مشترکی که برای انتخاب هیدروکسید سدیم وجود دارند عبارتند از: اساسی و پایه ای بودن آنها، سهولت در ذخیره سازی و کنترل و کار با آن.

یکی از اصلی ترین کاربردهای مهم شیمیایی این سود تولید آلومینیا از بوکسیت است که آلومینیا را حل کرده تا ناخالصی های حل نشده را بتوان از یکدیگر جدا کرد. بعلاوه، هیدورکسید سدیم عملکردهای مختلفی در تولیدات شیمیایی انجام می دهد که از میان آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 الکترولیز تولید سود پرک

خنثی سازی ضایعات اسیدی، کنترل پی اچ، کاتالیز و استخراج پرک.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتورهای سود پرک برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

با ما در تماس باشید