آیا می دانستید سود پرک در غذا هم استفاده می شود؟

قیمت سود پرک
قیمت سود پرک و بازار جهانی
دسامبر 3, 2019
مهمترین کاربرد سود پرک در فاضلاب
دسامبر 14, 2019

آیا می دانستید سود پرک در غذا هم استفاده می شود؟

سود پرک و غذا

آیا می دانستید سود پرک در غذا نیز استفاده می شود؟ این ماده علاوه بر کاربردهای صنعتی، در اغذیه نیز کاربرد داشته و بسیار پر طرفدار است. با ما همراه باشید تا از این مطلب بیشتر بدانید. همچنین می توانید برای خواندن مطلب قیمت سود پرک و بازار جهانی، به سایت مراجعه نمایید.

سود پرک در غذا؟

آب قلیایی نام سنتی و قدیمی سدیم هیدروکسید می باشد. اما در دنیای اسامی مواد شیمیایی امروزه دیگر استفاده نمی شود. همانطور که کسی نمی گوید یک لیوان “هیدروژن دی اکسید” می خواهم، و به جای هیدروژن دی اکسید می گوید یک لیوان “آب” می خواهم، سدیم هیدروکسید نیز جایگزین نام دیگر آب قلیایی شده است.

سدیم هیدروکسید همچنین به سود پرک یا کربنات سدیم نیز مشهور است. خصلت قلیایی این ماده ی شیمیایی می تواند به غذای ما وارد شود تا آن را خوشمزه تر کند. بنابراین، اگر پیازی پوست کندید، آن را در قابلمه ای با آب قلیایی یا سدیم هیدروکسید بگذارید تا معجزه را ببینید.

آب قلیایی یا هیدروکسید سدیم

دانستن اطلاعاتی درباره ی این ماده ی شیمیایی بد نیست. بالاخره قرار است بدانیم چه چیزی در غذای ما وارد می شود.

آب قلیایی که ما در غذا استفاده می کنیم چیزی نیست جز محلول رقیق شده ی سدیم هیدروکسید غذایی. سدیم هیدروکسید ماده ی قلیایی قوی است که معرف همه ی انسان است.  یونی که با واکنای سدیم ترکیب شده  و یون را به صورت مثبت افزایش می دهد و هیدروکسید را به صورت منفی.

سود پرک

آب قلیایی معمولا در بطری های شیشه ای یا ظروف پلاستیکی نگهداری می شود. در سوپرمارکت ها به وفور پیدا شده و به دلیل خوش طعم کردن غذا، پر فروش است. به اشتباه محلول های غلیظ را در ظروف شیشه ای نگه داری نکنید چون ممکن است با سیلیکات کوجود در شیشه، واکنش نشان دهد.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
3 الکترولیز تولید سود پرک

امیدواریم از مطلبی که درباره ی نقش سود پرک در غذا برای شما آماده کردیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یک =

با ما در تماس باشید