سود پرک را بیشتر بشناسیم

سود پرک
چند نکته درباره ی سود پرک
اکتبر 22, 2019
انواع سود پرک
سود پرک و نکاتی مهم
نوامبر 2, 2019

سود پرک را بیشتر بشناسیم

سود پرک

سود پرک که به آب قلیایی یا هیدروکسید سدیم معروف است، ترکیب شیمایی قلیایی و محصول فرعی کلر می باشد. در این مطلب سعی می کنیم شما را با ویژگی های این ماده ی شیمیایی بیشتر آشنا کنیم. همچنین می توانید برای خواندن مطلب چند نکته درباره ی سود پرک، به سایت مراجعه کرده و آن را مطالعه نمایید.

سود پرک: کاربردها

این ماده، صنایع گوناگونی را در بازار اراده کرده است. برای مثال می توان از این صنایع به تمیزکاری، محصولات نساجی، غذایی و آشامیدنی، اشاره کرد. این سود به دلیل خواص پرکی که دارد ( یا ماده ی فاسد کننده) و می تواند موجب سوختگی های شیمیایی شود، سود پرک نامیده شده است. برای خرید یا استفاده می بایست فُرم یا شکل سودی را که نیاز دارید و نحوه ی نگهداری در مکان مطمئن قبل و بعد از استعمال را بدانید.

خواص شیمیایی

فرمول این ماده عبارت است از هیدروکسید سدیم که از سدیم و اتم های هیدروژن و اکسیژنِ انباشته شده، تشکیل شده است. به دلیل خواص قلیایی، از این ماده گاهی به عنوان ماده ی اصلی و قوی تولیدات شیمیایی دیگر، استفاده می شود. ساختار پیش فرض آن جامد است اما به دلیل آنکه ترکیباتش محلولی است، می تواند به شکل سود مایع هم تولید شود.

سود پرک

موارد استعمال

استفاده و کاربرد این ماده آنقدر متنوع و زیاد است که از صنعت غذایی تا انرژی، کاربرد دارد. موارد زیر فقط بخش کوچکی از فواید و کاربردهای این ماده است:

سطح Ph

به دلیل ترکیب قلیایی بالا، سود برای کنترل ph محصولات و حتی ترکیبات شیمیایی دیگر استفاده می شود.

حتما این مقاله را نیز مطالعه کنید
مهمترین مزایای تولید سود پرک

تصفیه آب

با توجه به خواص قلیایی بالایی که دارد از این سود به عنوان ماده ی ضد عفونی و از بین بردن ناخالصی ها، استفاده می شود اما سطح ph آب را بالا می برد. از سود پرک در آب شهری و تصفیه خانه های تجاری نیز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 20 =

با ما در تماس باشید