سود پرک

 

تولید سود پرک

تولید سود پرک برای صنایع مختلف و متنوع، مزایایی به همراه داشته است. سود پرک یا هیدورکسید سدیم، ماده ی چند کاره و تطبیق پذیری است که در فرآیندهای تولیدی مختلف کاربرد دارد.

البته ممکن است نام این ماده برای بسیاری ناآشنا باشد اما در کالاها و محصولات مورد استفاده ی روزمره، هیدروکسید سدیم نقشی اساسی دارد.

همانطور که می دانید شرکت پاکدان مهر در زمینه تولید سود پرک فعالیت دارد و شما می توانید بهترین انواع سود پرک را از این مجموعه تهیه کنید.

این محصول تنوع بسیار بالایی دارد بابراین در هنگام خرید این نوع سود ها لازم است تا دقت لازم را به عمل آورید تا مناسب ترین سود پرک را متناسب با نیازتان تهیه کنید.

به سود های پرک می توان سدیم هیدروکسید نیز گفت. فرمول این نوع سود ها را می توان ” NaOH” در نظر گرفت.

این نوع سود ها بر پایه محصولات و تولیدات قلیای می باشند.

تولید سود پرک به مهارت و تخصص نیاز دارد و لازم است تا حتما این محصولات را از تولید کنندگام و شرکت های تهیه کنید.

در صنعت صابون سازی و همچنین بسیاری از صنایع دیگر از این نوع سود ها استفاده می شود. همچنین برای تولید شوینده ها و محلول های شستشو نیز از این مواد بسیار استفاده می شود.

از سدیم هیدروکسید و همچنین کلورین برای تولید کلورین بلیچ استفاده می شود. یکی از استفاده های رایج این ماده در ساخت موادی است که از گرفتگی لوله ها جلوگیری می کنند و برای تمیز کردن لوله کشی ها مفید است.

علاوه بر شوینده های مایع از این ماده در تولید شوینده های جامد نیز استفاده می شود.

تولید کننده سود پرک

پاکدانمهر به عنوان بهترین تولید کننده سود پرک شناخته شده و آماده ارائه برترین انواع سود می باشد.

تقریباً همه سود های پرکی با الکترولیز محلول کلرید سدیم با استفاده از یکی از سه نوع سلول: جیوه، دیافراگم و سلولهای غشایی تولید می شود. فرآیند الکترولیز با تولید هر تن کلر 2.25 تن سود سوزاننده 50٪ تولید می کند.

ماده اولیه اولیه نمک معمولی است که معمولاً به صورت رسوبات زیرزمینی است که به عنوان محلول در منبع آب پمپاژ فشار بالا به سطح زمین می آید. محلول کلرید سدیم را اغلب نمک می نامند.

به طور سنتی، الکترولیز توسط فرآیندهای سلول آمالگام جیوه یا دیافراگم انجام می شود اما سلول غشای تبادل یونی سهم فزاینده ای را از نظر محیطی و اقتصادی در اختیار دارد.

راه اصلی تولید در ایالات متحده از طریق سلول دیافراگم است در حالی که سلولهای جیوه و غشایی در اروپا بیشتر غالب هستند. فشارهای محیطی بر روی مسیر قدیمی جیوه وجود دارد، به طوری که برخی از ارگان ها پیشنهاد می کنند تا سال 2010 از بین بروند.

در سلول جیوه، سدیم به صورت یون آمالگام سدیم جیوه و کلرید به عنوان کلر تخلیه می شود. آمالگام به یک محفظه کاملاً جداگانه منتقل می شود و در آنجا با آب واکنش می دهد و محلول هیدروکسید سدیم و گاز هیدروژن تولید می کند.

سلول دیافراگم که معمولاً از آزبست تولید می شود، جریان آب نمک را از آند به کاتد اجازه می دهد اما فضاهای کلر و گاز هیدروژن را از هم جدا می کند. با تخلیه یون های هیدروژن، یون های هیدروکسید در محفظه کاتد با یون های سدیم آبی جمع می شوند و هیدروکسید سدیم تولید می کنند

برگشت یونهای هیدروکسید از کاتد به آند با سرعت جریان مایع از یک محفظه به محفظه دیگر جلوگیری می کند. کلر تشکیل شده در آندها از طریق آب نمک به یک فضای تشکیل شده توسط پوشش سلول افزایش می یابد.

آیا استفاده از سدیم هیدروکسید می تواند برای سلامتی مضر باشد؟

یکی از نکاتی که در مورد استفاده از این مواد باید مورد بررسی قرار دهید این است که از تماس مستقیم آن ها باپوست جلوگیری کنید.

اگر این ماده به طور مستقیم و به صورت خالص با پوست تماس پیدا کند به مرور باعث سوزش و خوردگی پوست بدن می شود. بنابراین لازم است تا حتما در انتخاب تولید کننده سود پرک دقت لازم را انجام دهید تا محصول با کیفیت و درستی را خریداری نمایید.

سدیم هیدروکسید

سود پرک چیست؟

سود پرک یک ترکیب شیمایی ساخته ی دست بشر است. این ماده متشکل از یک سدیم، یک اکسیژن و یک اتم هیدروژن می باشد. به همین دلیل به این ماده هیدروکسید سدیم نیز می گویند.

کاربردها و مزایای تولید سود پرک

ازهیدروکسید سدیم برای تولید محصولات پر کاربرد و مورد استفاده ی روزانه مانند: کاغذ، آلومینیوم، شوینده ها، صابون و پاک کننده ها استفاده می شود.

هیدروکسید سدیم در محصولات پاک کننده و ضد عفونی کننده

از سود پرک برای تولید صابون و شوینده های خانگی و تجاری استفاده شده است.

برای مثال کلرین با ترکیب کلرین و هیدروکسید سدیم یا سود پرک تولید می شود.

تخلیه کننده های فاضلاب حاوی هیدروکسید سدیم بوده و چربی ها و گریس هایی که در لوله ها گیر می کنند را از بین می برند.

سود پرک در صنایع دارویی و پزشکی

تولید سود پرک تنها به شوینده ها و صابون منحصر نشده و از این ماده برای صناعی دارویی و درمانی نیز استفاده می گردد. هیدروکسید سدیم برای تولید آسپرین و داروهای مانع انعقاد خون و یا پادبندها و داروهای کاهش کلسترول نیز کاربرد دارد.

از دیگر صنایعی که هیدروکسید سدیم در آنها کاربرد دارد، موارد زیر می باشد:

 • محصولات شیمیایی طبیعی
 • تولید رنگ
 • تولید شیشه و سرامیک
 • تولید سوخت
 • کاغذسازی
 • تصفیه آب
 • فرآیند تولید محصولات غذایی
 • تولید ریون یا ابریشم

سود سوز آور

کارخانه تولید سود پرک

کارخانه تولید سود پرک لازم است تا تمامی تلاش خود را در تهیه و توزیع انواع سود ها به شرکت های پخش، انجام دهند.

همانطور که می دانید این روز ها یکی از کارخانه ها و شرکت های تولید کننده سود پرک در زمینه ارائه بهترین و با کیفیت ترین انواع سود های کاستیک را می توان شرکت پاکدانمهر در نظر گرفت.

با استفاده از خدمات منحصر به فرد این مجموعه می توانیید بهترین و بالاترین کیفیتی که از انواع سود های سوز اور انتظار داشت را تهیه کرد.

تمامی مراکزی که تولید این نوع سود های سوز اور را انجام می دهند در شهر های مختلف کشور تولیدات از جمله خوزستان تولیدات خود را انجام می دهند و نیاز های صنعتی بازار را براورده می نمایند.

همانطور که می دانید پاکدانمهر یکی از معروف ترین و مجهز ترین مراکزی است که آماده ارائه بهترین انواع سود های کاستیک به شما عزیزان می باشد.

طرح توجیهی تولید سود پرک

منظور از طرح توجیهی سود پرک چیست؟ وقتی صحبت از طرح توجیهی تولید سود پرک و هم چنین خط تولید سود پرک می شود باید به این نکته توجه داشته باشید که در حال حاضر این طرح یکی از پیشرفته ترین تولیدات در کشور به حساب می آید.

همچنین هر یک از تولید کنندگان با ساخت ماشین آلات و دستگاه های مخصوص در خط تولید سود پرک آماده ارائه بهترین و مرغوب ترین انواع سود های کاستیک با بهترین قیمت ها در بازار هستند.

محصولی که در طرح توجیهی تولید سود پرک مورد استفاده قرار می گیرد دارای شماره استاندارد های مخصوص و معتبر می باشد.

برخی از مهم ترین کاربرد های این نوع سود ها عبارت اند از:

 • صابون سازی
 • سلفون و ابریشم مصنوعی
 • کاغذ و خمیر کاغذ
 • استخراج آلومینیوم
 • پارچه
 • مواد نفتی

خرید سود پرک

برای خرید سود پرک به چه اطلاعاتی نیاز دارید؟ چه فاکتور هایی می تواند به شما در خرید این مواد کمک کند؟

در دنیای رقابتی که صدها تولیدکننده، تأمین کننده و صادر کننده سود پرک وجود دارد، واردکنندگان و کاربران نهایی کار دشواری را برای در نظر گرفتن همه عوامل مهم یک خرید خوب در نظر می گیرند.

هیدروکسید سدیم (NaOH) یک جامد بلوری بی بو و سفید است که رطوبت هوا را جذب می کند.

هیدروکسید سدیم بسیار خورنده می باشد. این عامل می تواند باعث سوزش چشم ها، پوست و غشای مخاطی شود. یک واکنش آلرژیک. سوختگی چشم و پوست؛ و ریزش موی مو از خطرات تماس با این ماده می باشد.

ممکن است کارگران از قرار گرفتن در معرض هیدروکسید سدیم آسیب ببینند.

میزان آسیب به دوز، مدت زمان و کارهایی که انجام می شود بستگی دارد.

هیدروکسید سدیم برای تولید صابون، ریون، کاغذ، مواد منفجره، رنگ و فرآورده های نفتی استفاده می شود.

همچنین در پردازش پارچه های نخی، شستشو و سفید کردن، تمیز کردن و پردازش فلزات، روکش اکسید، آبکاری و استخراج الکترولیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده معمولاً در پاک کننده های تجاری نیز وجود دارد.

 • کارگرانی که از سفید کننده، پاک کننده ها و مواد پاک کننده تخلیه چاه استفاده می کنند.
 • کارگران کارخانجات فرآوری مواد غذایی
 • کارگران در تأسیسات تصفیه آب عمومی
 • کارگرانی که از آن برای طیف متنوعی از فرآیندهای صنعتی و تولیدی استفاده می کنند.
 • کارگرانی که آلومینا را استخراج کرده و آلومینیوم تولید می کنند.

و … در معرض این ماده می باشند.

 

سود پرک

انتخاب تامین کننده خوب برای خرید سود پرک

صرف نظر از این واقعیت که تأمین کننده تولید کننده یک تجار است، باید بتواند رقابتی ترین و نرم ترین خدمات را به شما ارائه دهد.

تامین کننده سود های پرکِ مناسب شما باید بتواند نرخ معقولی را به شما ارائه دهد و محموله را در موعد مقرر تحویل دهد.

تهیه کننده سود های پرک نیز باید بتواند خدمات حمل و نقلی آسان و با نرخ اقتصادی مناسب را به شما ارائه دهد.

گاهی اوقات، قیمت کالاها خوب است، اما هزینه حمل و نقل معامله را بهم می زند. بنابراین، تأمین کننده شما باید در بازار قابل اعتماد باشد و از رقبای اصلی بتواند قیمت معقول تری را به شما ارائه دهد.

نکته آخر و مهم این است که تأمین کننده شما باید صادق باشد و تمام تعهدات وعده های خود را انجام دهد.

به عنوان مثال، تصور کنید که شما مقدار قابل توجهی پول برای خرید سود پرک سرمایه گذاری کرده اید، یا برای تهیه این سود ها برای یک بخش خصوصی یا دولتی در کشور خود، به مناقصه ای ضمانت داده اید.

تأمین کننده شما فاکتور را به شما ارائه می دهد و قول می دهد محموله را ظرف یک هفته پس از دریافت پرداخت از شما، تحویل دهد.

شما مبلغ را پرداخت می کنید، اما محموله را پس از 20 روز تأخیر دریافت می کنید. به این ترتیب، هیچ پولی یا حتی کیفیت بالای محصول نمی تواند ضرر و اعتبار شما را در مقابل مشتریان محلی جبران کند. بنابراین، یک منبع و تامین کننده قابل اعتماد و صادق باید مهمترین عامل برای خرید سود پرک باشد.

به دنبال قیمت های باور نکردنی نباشید.

حتما اینکه محصولاتی با ارزان ترین قیمت را پیدا کنید لذت بخش است، اما به قول انگلیسی ها ما آنقدر پولدار نیستیم که چیز ارزان بخریم! پس بهتر است به جای قیمت ارزان به فکر کیفیت محصول نیز باشید.

بعضی اوقات ممکن است با یک قیمت باورنکردنی از یک تولید کننده سود پرک روبرو شوید.

خوب مبارکتان باشد! اما، قبل از اقدام به پرداخت و ثبت سفارش، توصیه می کنیم موارد زیر را بررسی کنید.

این سود ها ممکن است مدت طولانی در انبار نگهداری شوند. ممکن است خلوص یا شکل خود را از دست داده باشد.

ممکن است شما سفارش خرید سور پرک به صورت پولک پولک را با یک قیمت فوق العاده ارزان داده باشید، اما پس از دریافت محموله در مقصد، می بینید که توده های موادی که خریداری کرده اید مانند یک توده سنگی به یکدیگر گیر کرده اند و هیچ گونه پولکی وجود ندارد !!

تولیدکننده ممکن است از نمک، سود پرک با کیفیت پایین و همچنین با استفاده از سایر ناخالصی ها این نوع سود ها را تولید کند تا بتواند بسیاری از هزینه هایش را کاهش دهد. به طبع در این حالت این مواد مورد استفاده شما نخواهند بود.

بعضی اوقات ممکن است یک تولید کننده آن قیمت های باور نکردنی را برای تبلیغ محصول و مارک خود ارائه دهد و کیفیت بار نیز ممکن است خوب باشد.

اما، لازم است کیفیت و مشخصات بار را بررسی کنید تا در مورد خرید سود پرک بهترین تصمیم را بگیرید.

ظرفیت تولید را بررسی کنید.

اصولاً، دو نوع تولیدکننده سود های پرک وجود دارد. گیاهان کلر قلیایی و کارخانه هایی که سود را خریداری می کنند و آن را به صورت پولک در می آورند.

بیشتر این گیاهان کلر قلیایی ظرفیت تولید بیشتری دارند. بنابراین، اگر می خواهید سفارشات فله ای مانند 500 MT و بالاتر بدهید و دوست دارید کل مقدار را در مدت زمان کوتاهی دریافت کنید، بهتر است تا این نوع تولیدات را انتخاب کنید.

نوع دوم تولید کنندگان ممکن است از ظرفیت تولید کمتری برخوردار باشند، اما آنها بیشتر به مشتریان خود اهمیت می دهند و به نظر می رسد نسبت به قیمت، کیفیت، مدت پرداخت و خدمات پس از فروش از مشتری در مقایسه با آن گیاهان کلر قلیایی انعطاف پذیرتر باشند تا ارتباط با آنها حفظ شود. مشتریان خود را ترجیح می دهند و از خرید از آنها راضی هستند.

بنابراین بسته به نیاز و کمیت، شما باید به ظرفیت تولید و زمان تحویل محصولی که خریداری می کنید توجه کنید.

قیمت سود پرک

قیمت سود پرک در بازار چقدر است؟ آیا می دانید برای براورد قیمت سود پرک چه فاکتور هایی را باید در نظر بگیرید؟

همانطور که می دانید سود های پرک از جمله مهم ترین موادی هستند که در بسیاری از تولیدات شیمیایی و داروسازی نقش دارند.

یکی از مهم ترین فاکتور هایی که در قیمت این نوع سود ها موثر است رقابت است.

ممکن است شرایط بازار گاهی به گونه ای باشد که بر سر قیمت ها اختلافی وجود نداشته باشد و شاهد قیمت های رقابتی نباشیم.

زمانی که قیمت ها رقابتی شود ممکن است قیمت هایی مختلفی را مشاهده کنیم که واقعی نیستند و به سرعت با کوچکترین تغییری در بازار عوض می شوند.

برای اطلاع دقیق از قیمت سود پرک بهتر است با کارشناسان ما در تماس باشید.

روش استفاده از سود پرک

برای حل کردن سود پرک چه مراحلی باید انجام شود؟

 • مقدار آب مورد استفاده را در یک فلاسک از نوع پیرکس بریزید. آب باید سرد باشد.
 • سود پرک را اندازه بگیرید و خیلی آرام آن را به آب اضافه کنید.
 • با استفاده از یک قاشق از جنس تفلون، بدون تکان دادن یا لرزش به آرامی هم بزنید. یک لایه سخت در پایین شکل می گیرد و محلول ابری می شود. این طبیعی است. هرگز از شیکر یا مخلوط کن برای هم زد آن استفاده نکنید.
 • بگذارید محلول چند دقیقه بماند، سپس هم بزنید و به تدریج همه چیز حل می شود و محلول واضح تر می شود.
 • سود باید درست قبل از استفاده در دمای توصیه شده تهیه شود. نباید اجازه داد تا خنک شود. اگر کاملاً خنک شود، دی اکسید کربن را از محیط اطراف جذب می کند و لایه ای از کربنات سدیم را تشکیل می دهد که شفافیت محلول از بین می رود.

فروش سود پرک

همانطور که می دانید شرکت پاکدانمهر به عنوان بهترین مرکز فروش سود پرک شناخته شده است. شما می توانید بهترین و با کییفیت ترین انواع سدیم هیدروکسید را با کیفیت و قیمتی مناسب از این مجموعه تهیه کنید.

شرکت پاکدانمهر با فروش سود پرک توانسته است در تامین این ماده بسیار پیشرو باشد و به نیاز افراد در این زمینه پاسخ مناسبی بدهد.

هیدروکسید سدیم برای تولید صابون، ریون، کاغذ، مواد منفجره، رنگ و فرآورده های نفتی استفاده می شود. همچنین در پردازش پارچه های نخی، شستشو و سفید کننده، تمیز کردن و پردازش فلزات، روکش اکسید، آبکاری و استخراج الکترولیتی مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده معمولاً در پاک کننده های تجاری و … وجود دارد.

کاربرد سود پرک

آیا استفاده از سدیم هیدروکسید می تواند برای سلامتی مضر باشد؟

هیدروکسید سدیم (NaOH) و یا همان سود پرک یک ماده جامد بلوری بی بو و سفید است که رطوبت هوا را جذب می کند. هیدروکسید سدیم بسیار خورنده است. این می تواند باعث سوزش چشم ها، پوست و غشای مخاطی و همچنین یک واکنش آلرژیک، سوختگی چشم و پوست؛ و ریزش موی مو شود.

علاوه بر این ها ممکن است کارگران از قرار گرفتن در معرض هیدروکسید سدیم آسیب ببینند. میزان آسیب به دوز، مدت زمان و کارهایی که انجام می شود بستگی دارد.

خطرات سود پرک

سود پرک ممکن است خطرات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. از این رو بهتر است تا در هنگام کار با آن کلیه نکات ایمنی را رعایت کنید و آموزش لازم در این زمینه را ببینید.

چه افرادی بیشتر در معرض خطر سدیم هیدروکسید اند؟

 • کارگرانی که از سفید کننده، پاک کننده های فر و پاک کننده های تخلیه استفاده می کنند
 • کارگران کارخانجات فرآوری مواد غذایی
 • کارگران در تأسیسات تصفیه آب عمومی
 • کارگرانی که از آن برای طیف متنوعی از فرآیندهای صنعتی و تولیدی استفاده می کنند.
 • کارگرانی که آلومینا را استخراج کرده و آلومینیوم تولید می کنند.

توصیه می شود تا کارفرمایان برای جلوگیری از صدمات احتمالی از سلسله مراتب کنترل استفاده کنند. اگر در صنعتی مشغول به کار هستید که از هیدروکسید سدیم استفاده می کند، لطفا اطلاعات مربوط به خطر را برچسب های شیمیایی و همراه با برگه اطلاعات ایمنی بخوانید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کنترل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی در محل کار، لازم است تا در این مورد تحقیقات لازم را انجام دهید.

سودپرک در خوزستان

اگر به دنبال سود پرک در خوزستان هستید می توانید از بهترین و با کیفیت ترین سود پرک که در شرکت پاکدان مهر تولید می شود استفاده کنید.

پاکدان مهر ارائه دهنده برترین انواع سود پرک در خوزستان و همچنین سایر مناطق و شهر های ایران می باشد.

سود پرک یک نمک قلیایی است که به آن Lye نیز گفته می شود. این نام عمومی هیدروکسید سدیم است. این نام به دلیل خاصیت خورنده بودن این نمک بر روی بافتهای حیوانی و گیاهی قرار گرفته است. این طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی است. فرمول شیمیایی هیدروکسید سدیم NaOH است.

آماده سازی سود پرک

هیدروکسید سدیم را می توان با روش های مختلفی تولید کرد:

 • فرآیند Castner Kellner
 • Nelson Diaphragm cell
 • روند Loewig

فرآیند Castner Kellner

اصل: در روش Castner Kellner، الکترولیز محلول نمک به منظور بدست آوردن هیدروکسید سدیم انجام می شود.

Castner-Kellner cell: مخزنی استیل است که به صورت مستطیل است. ابونیت درون مخزن قرار گرفته است. تیتانیوم به عنوان آند و یک لایه جیوه در پایین مخزن به عنوان کاتد عمل می کند.

یونیزاسیون محلول آب نمک با توجه به واکنش زیر اتفاق می افتد:

2NaCl→2Na++2Cl−

هنگامی که محلول نمک با جریان الکتریکی تماس پیدا می کند، یونیزاسیون صورت می گیرد. در نتیجه یون های مثبت و منفی به سمت الکترودها حرکت می کنند. یونهای سدیم در کاتد جیوه رسوب می کنند و یک آمالگام سدیم تشکیل می دهد. یونهای کلر به سمت آند حرکت کرده و از بالا از سلول خارج می شوند.

واکنش آنود:

2Cl−→Cl2+2e−

واکنش کاتود:

2Na++2e−→2Na

تشکیل NaOH

سپس آمالگام تشکیل شده به محفظه دیگری به نام دنودر منتقل می شود. در صاف کننده، با آب تصفیه می شود تا محلول هیدروکسید سدیم بدست آید. با تبخیر محلول، هیدروکسید سدیم جامد تشکیل می شود. این یک فرآیند بسیار کارآمد برای بدست آوردن سود پرک در خوزستان است.

برای تهیه سدیم هیدروکسید از بهترین مرکز فروش سود پرک می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

با ما در تماس باشید